O našem projektu

Projekt Doplněk pro život zapojuje sociálně vyloučené lidi (například handicapované nebo matky handicapovaných dětí), kteří nemohou chodit do práce. Z domova šijí originální ručně vyráběné společenské motýlky, ke kterým vždy píší příběh – nejen ten svůj životní, ale také příběh daného motýlku. Z každého prodaného motýlku jde polovina ze zisku přímo do rukou těchto žen.

Každý motýlek je zabalen v originální „handmade“ krabičce ozdobené stejnou látkou, ze které je ušit motýlek. V krabičce najdete vždy příběh autorky – neznámé superženy. Například paní Gabka je matkou tří dětí, nejstarší z nich, Marek, prodělal dětskou mozkovou obrnu a je odkázán na invalidní vozík a čtyřiadvacetihodinovou pomoc svých rodičů. Paní Gabka už celých 17 let nemůže jít do práce a je jistým způsobem izolována. „Když jsem dostala nabídku šití těchto výrobku, byla jsem ráda za takovou změnu. Scházím se se stejnou skupinou lidí, kteří mají podobné problémy jako my, ale konečně po letech můžeme řešit jiné téma než léky, rehabilitace a plenky,“ přiznala paní Gabka.

„Je těžké sehnat si nějakou brigádu jen na pár hodin týdně, na delší dobu si totiž neseženu hlídání, takže sem tam chodím uklízet do supermarketu, ale nedá se to srovnat. Šití z domu má pro mě velkou výhodu, že nemusím odcházet od své dcery, a navíc si například za pánský motýlek přivydělám více než za čtyři hodiny úklidu,“ dodává paní Pavla, která je doma už celých 27 let se svou dcerou Hankou. Ta jako miminko po očkování dostala vysoké horečky, upadla do bezvědomí a trvale se jí porušil mozek. Hanka je na vozíčku, nemluví, je plně inkontinentní, ale i tak svým rodičům dělá radost.

V nabídce jsou pánské, dámské, dětské, dokonce i psí motýlky a pro holčičky čelenky s motýlkem. Šije se z různých látek, převažují ale spíše ty pestré. Cílem je ukázat, že motýlek se hodí jak na společenskou událost, tak si ho můžete vzít klidně do města k džínům a vypadat dobře. Vlastně nejen vypadat, hlavně cítit se dobře, protože na sobě budete mít motýlka obaleného láskou a zakoupením někomu pomůžete.

Všechny tyto produkty najdete na webových stránkách www.doplnekprozivot.cz.

 

Všechny motýlky z Doplněk pro život.cz jsou produktem handicapovaných nebo sociálně vyloučených lidí, kteří nemohou chodit do zaměstnání. Motýlky šijí z domu a z každého výrobku mají padesát procent ze zisku.